Zasady rozliczeń

Klienci indywidualni

Warunki współpracy w tym sposób rozliczeń ustalane są w indywidualny sposób w zależności od rodzaju sprawy, miejsca świadczenia usługi, stopnia trudności i złożoności zagadnienia prawnego, koniecznego nakładu pracy, wymaganej specjalistycznej wiedzy, przy zastosowaniu następujących metod rozliczania świadczonych usług:

  • wynagrodzenie w formie ryczałtu – stosowane w sprawach w których z góry można ustalić zakres prac oraz ich wymiar czasowy, jest to z góry ustalona kwota wynagrodzenia

  • wynagrodzenie godzinowe – stosowane w sprawach w których nie jest możliwe określenie z góry zakresu prac, jest to określona stała stawka płatna za każdą godzinę poświęconą przy wykonaniu zlecenia

  • wynagrodzenie za wykonywane czynności -strony ustalają wynagrodzenie za dodatkowe czynności, wynagrodzenie jest określane wówczas stawką godzinową bądź w formie ryczałtu.

Kancelaria nie prowadzi spraw za wynagrodzeniem ustalonym wyłącznie proporcjonalnie do osiągniętego wyniku (pactum de quota litis), ponieważ ta metoda rozliczeń jest sprzeczna z zasadami Kodeksu Etyki Radcy Prawnego. Praktykujemy natomiast zawieranie umów z Klientami, które przewidują dodatkowe honorarium za pomyślny wynik sprawy.

 

Klienci biznesowi

W ramach stałej obsługi prawnej Kancelaria zapewnia kompleksową pomoc prawną przy zastosowaniu niższych stawek przy zastosowaniu metody ryczałtowej, godzinowej lub za wykonywane czynności. Skorzystanie z tej formy rozliczeń zapewnia bezpieczne prowadzenie działalności gospodarczej przy zminimalizowaniu kosztów obsługi prawnej.

 

Pośrednictwo nieruchomości

Wynagrodzenie ustalane jest procentowo od wartości nieruchomości będącej przedmiotem umowy. Kupujący nie płaci prowizji.